Опції зарахування

Автор: Світлана БІСІК, викладач-методист правових дисциплін 

Вивчення дисципліни "Фінансове  право" має велике значення для майбутніх фахівців з фінансової справи, адже під час практичної діяльності за обраним фахом кожну свою дію їм необхідно буде звіряти із законами та підзаконними актами. Незнання чи поверхове знання правових аспектів питань, які потрібно буде вирішувати, може нанести великі збитки тим установам, організаціям, підприємствам, де вони працюватимуть, а то й державі в цілому. Набуття теоретичних знань у визначеній сфері та вмінь застосовувати їх на практиці і визначає мету вивчення цієї дисципліни.
У результаті опанування дисципліни студенти повинні:
— знати основні положення правового регулювання фінансової діяльності держави, фінансового контролю, бюджетного права і процесу, формування дохідної частини бюджетів та розподілу видатків бюджетів, правові режими державних централізованих фондів коштів та фондів коштів органів місцевого самоврядування, оподаткування фізичних та юридичних осіб;
— уміти аналізувати фінансові нормативно-правові акти, визначати законність дій та рішень органів, які здійснюють управління фінансовою діяльністю держави, а також оскаржувати такі дії та рішення у встановленому законодавством порядку.

Фінансове право – це самостійна галузь публічного права, що регулює суспільні відносини у сфері мобілізації, розподілу та використання централізованих та децентралізованих фінансових ресурсів держави з метою забезпечення виконання нею своїх завдань та функцій.

Як навчальна дисципліна, фінансове право – це система знань про галузь фінансового права, його історію та тенденції розвитку, що є обов’язковим для вивчення у вищих навчальних закладах.

Знання фінансового права має важливе значення для студенів юридичних навчальних закладів, адже вони пов’язують свою подальшу професійну діяльність зі здійсненням правової роботи в суспільному виробництві, зокрема із врегулюванням фінансових правовідносин.

У процесі вивчення дисципліни студенти отримують знання у галузі правового регулювання фінансових правовідносин, бюджетного та податкового права, державного кредитування та страхування, правового регулювання грошового обігу, валютного регулювання та фінансового контролю, а також підвищення рівня їх правової культури. 

Доцільно систематично спостерігати за тематикою статей періодичних видань, в яких друкуються новини в галузі права. Рекомендується читати газети "Голос України", "Урядовий кур'єр", «Юридичний вісник України» та журнали "Право України", «Юридична практика». Читання періодичних видань надасть можливість завжди бути поінформованими щодо новел фінансвого законодавства та практики його застосування. Студентам рекомендується поступово формувати власну юридичну бібліотеку.

Гості не можуть отримати доступ до цього курсу. Будь ласка, увійдіть.